שיפוץ של בית או דירה הוא לרוב פרויקט מורכב אשר גם גורר עלויות רבות וגם הולך להשפיע על איכות החיים שלכם ביום יום. מכיוון שקבלן השיפוצים הולך לבצע את הפרויקט בשבילנו, חשוב למאוד לבחור קבלן שיפוצים מקצועי ואמין לביצוע השיפוצים על הצד הטוב ביותר.

החשיבות בבחירה נכונה של קבלן שיפוצים היא קריטית מכיוון שההצלחה של ביצוע שיפוצים וביצוע עבודות גמר תלויה אך ורק בטיב עבודתו של הקבלן המבצע. להלן כמה המלצות שיעזרו לכם לבחור את קבלן השיפוצים המתאים ביותר.

קבל המלצה על קבלן שיפוצים

אין ספק שהמלצה טובה מחבר או מכר יכולה להגיע רחוק בתחום השיפוצים. מכיוון שאנו נכנסים לפרויקט מסובך שתלוי רבות באיש המקצוע הנבחר, אנו מרגישים יותר בנוח לבחור קבלן שיפוצים שהגיע מהמלצה של אדם שאנו סומכים עליו. היום, המלצה זאת עדיין הדרך הכי טובה למצוא קבלן שיפוצים מקצועי וטוב, אך חשוב לקחת בחשבון מספר דברים בנוגע להמלצה של מכר על קבלן שיפוצים. דבר ראשון, חשוב לדעת שגם אם קיבלתם המלצה על קבלן שיפוצים בתל אביב ואתם גרים למשל באשדוד רוב הסיכויים שהקבלן יכול לשרת אתכם, כי מרבית הקבלנים עובדים בפריסה מאוד רחבה. זאת אומרת שקבלן שיפוצים מהצפון עובד לרוב גם במרכז וכן הלאה. דבר שני, המלצה אחת אינה צריכה להספיק בכדי לבחור איש מקצוע, גם אם זה מגיע מאדם קרוב שאנו סומכים עליו. גם אם חבר טוב ממליץ לנו על איזה שיפוצניק במרכז, זה לא אומר שאנו צריכים לבחור אותו בצורה עיוורת. דבר שלישי, לא בהכרח סוג עבודת השיפוצים שבוצע בצורה כה נהדרת שהייתה שווה המלצה מהחבר היא אותו סוג עבודת שיפוצים הנדרשת אצלך. יכול מאוד להיות שקבלן השיפוצים הזה מומחה בעבודות שיפוץ מטבחים ופחות בעבודות טיוח וגבס לחדרי ילדים. לכן, מומלץ תמיד לבחון את הקבלן בדרכים נוספות ואף לבקש עוד המלצות מלקוחות הקבלן שאינכם מכירים.

גלישה באתר הקבלן באינטרנט

בין אם קיבלתם המלצה מחבר או בין אם אתם מחפשים קבלן שיפוצים ישירות מהאינטרנט, חשוב לגלוש קצת באתר האינטרנט של הקבלן. נתחיל מכך שכל קבלן שיפוצים המכבד את עצמו מעמיד אתר אינטרנט ללקוחות פוטנציאליים וזה מראה על מקצועיות ורצינות של הקבלן. באתר האינטרנט תוכלו לבחון פרויקטים קודמים של הקבלן והמלצות של לקוחות וגם לראות אם יש לו ניסיון במאפייני הבנייה הספציפיים שלכם, שכן ידוע שיש הבדלים רבים בין מאפייני הבניה במרכז הארץ לבנייה בפריפרייה. חשוב להסתכל על פרויקטים דומים לסוג השיפוץ שאתם זקוקים לו ולחפש עבודות דומות מהאזור שלכם, למשל לחפש תמונות של פרויקט שיפוץ דירה במרכז אם אתם מתל אביב. בנוסף, תוכלו למצוא באתר האינטרנט של הקבלן מידע לגבי הכשרותיו והסמכות מקצועיות שלו.

ערכו פגישה עם הקבלן בדירה

בשלב זה, רוב הסיכויים שמצאתם לכם כמה קבלנים פוטנציאליים. זה הזמן לפגוש כל קבלן בדירה ולהראות לו את השיפוצים הנדרשים. בפגישה תוכלו להתרשם מהקבלן עצמו, גם מהמקצועיות שלו וגם מהאישיות שלו. חשוב שבינכם ולבין הקבלן תהיה התאמה, בכדי שתקבלו בדיוק את התוצאות שאתם רוצים. בשלב הפגישה תקבלו גם הצעת מחיר מהקבלן המפרטת את העבודה הנדרשת והערכת מחיר. חשוב מאוד לקחת בחשבון את מקצועיות הקבלן והניסיון שלו בנוסף לעלות העבודה, זאת מכיוון שלא תמיד הקבלן בעל הצעת המחיר הנמוכה ביותר הוא הקבלן הכי נכון להעסיק. עוד בזאת, חשוב שתקבעו במועד הפגישה את תנאי התשלום מול הקבלן, כך תוודאו שתנאי התשלום הוגנים ולפחות חלק מהתשלום תלוי בהשלמת עבודות השיפוצים. יש להדגיש שמחירי החומרים והשיפוצים משתנים מאזור לאזור, לרוב שיפוצים במרכז יעלו יותר, ויש לקחת זאת בחשבון בעת השוואת מחירים.

לאחר שבחרתם את קבלן השיפוצים שלכם חשוב לסגור בחוזה את העבודה. וודאו שהחוזה כולל את מפרט השיפוצים, עלויות העבודה והחומרים, לוחות הזמנים ומתן האחריות של הקבלן על ליקויים. זכרו, שאתם מחפשים קבלן שיפוצים במרכז או באזור הקרוב למגוריכם, אתם מבקשים שירות ולא מוצר, ולכן חשיבות המקצועיות וניסיון הקבלן היא הכרחית לשביעות רצונכם.