אם אתם בעלי דירה או בית במרכז, זאת לא שאלה האם תצטרכו להעסיק קבלן שיפוצים במרכז אלא שאלה של מתי תצטרכו להעסיק קבלן לביצוע שיפוצים. ברגע שתפנימו שאתם זקוקים לבצע שיפוץ בדירה שלכם או שפשוט החלטתם שהגיע הזמן לשפץ, אתם תחשבו על כיצד ניתן להשיג קבלן שיפוצים בזול באזור המרכז?

ברמת העיקרון לא צריך למצוא קבלן שיפוצים במרכז בעלות מינימלית, מתוך המחשבה שקבלן שיפוצים המתמחר את שירותיו כל כך בזול אינו יכול להיות באמת איש מקצוע מנוסה ומקצועי. אך בהחלט ניתן למצוא קבלן שיפוצים בזול, יחסית לרמת מקצועיות טובה בתחום של שיפוצים במרכז. כלומר לא מומלץ להעסיק שיפוצניק מתחיל במחירי רצפה, אך בו זמנית זה לא אומר שאנו צריכים לשם הון תעופות על השיפוצים שאנו זקוקים להם בדירה או בבית שלנו.

קביעת יעדי שיפוץ והגדרת תקציב

כיצד נדע שאנחנו מעסיקים קבלן שיפוצים בזול אם לא נקבע יעדי שיפוץ ונגדיר תקציב שיפוצים שאנחנו יכולים לחיות איתו. עלויות השיפוצים בכלל, ועלות עבודת קבלן השיפוצים בפרט, הוא עניין יחסי לצרכי השיפוץ שלנו. ברגע שאנו מחליטים מה לשפץ, למשל האם אנו מתכננים לבצע חידוש לחדר האמבטיה בלבד או האם גם מדובר על שיפוץ משולב של חדר האמבטיה וחדרי השינה, אנו יכולים לדעת מהם המחירים הזולים ומהם המחירים היקרים. יעדי השיפוץ ישפיעו על מחיר קבלן השיפוצים ולרוב אף משפיעים על דרישתנו למקצועיות קבלן השיפוצים, כאשר דרישות מקצועיות גבוהות יותר יעלו יותר בשכר הקבלן.

סקר שוק לבחירת קבלן שיפוצים

ברגע שקבענו את יעדי השיפוץ והגדרנו תקציב שיפוצים ריאלי, אנו יכולים לעבור לשלב של בחירת קבלן השיפוצים. בשלב זה עלינו לבצע סקר שוק מקיף על ידי בחינת מספר הצעות מחיר ממספר קבלני שיפוצים במרכז. מומלץ בשלב זה לקחת לפחות בין 5-7 הצעות מחיר המתייחסות ליעדי השיפוץ שקבענו ולתקציב השיפוצים המוגדר. חשוב לבחון לעומק את כל הצעות המחיר ולבחור נבונה את קבלן השיפוצים המתאים לנו ביותר, מבחינת עלות-תועלת (הבטחת השירות הכי מקיף שאנו נקבל תמורת עלות השירות).

משא ומתן מול קבלן השיפוצים הנבחר

זהו שלב מאוד קריטי בהשגת קבלן שיפוצים בזול שיבצע את פרויקט השיפוצים שלנו. לאחר שבחרנו את הצעות המחיר האטרקטיביות ביותר, אנו צריכים לעשות מאמצים לשאת במשא ומתן מוצלח מול הקבלן לפני חתימה סופית.

ראשית, הפנימו שתמיד אפשר להוריד את המחיר של קבלן השיפוצים מההצעה הראשונה, או לחילופין לקבל יותר שירות באותו מחיר. זכרו שהשגת קבלן שיפוצים בזול הוא עניין יחסי, כך שגם אם לא הצלחתם להוריד את קבלן השיפוצים במחיר אבל כן הצלחתם לקבל עבודה מקיפה יותר עשיתם משא ומתן טוב. עוד בזאת, חשוב להבהיר לקבלן השיפוצים שאתם עובדים עם תקציב שיפוצים שלא נתון לוויכוח, ויהיה עליו לעבוד בתוך התקציב המוגדר. כאשר הקבלן מודע לכך שיש לו מגבלות תקציביות, הסיכוי קטן שמחיר השירות שלו יתפח ללא סיבה. נוסף על כך, חשוב שתפעלו לצמצם את זמני העבודה של קבלן השיפוצים, מתוך המחשבה שככל שהקבלן מספיק להשלים את השיפוצים בפחות ימי עבודה כך ההוצאה שלכם על עבודתו קטנה.

רכישת עלויות חומרים בזול

רכישה נבונה יותר של חומרי הבניין הנדרשים הינה דרך מצוינת לצמצם את העלויות הכלליות של השיפוצים. לא תמיד ניתן לסמוך על קבלן השיפוצים לרכוש את החומרים האיכותיים במחיר הכי זול. אז מומלץ אם ניתן לבצע בעצמכם סקר שוק מקיף מול משווקי חומרי הבניין, למציאת המחירים הכי אטרקטיביים. אין ספק שחלק ממציאה של קבלן שיפוצים בזול הוא מציאת קבלן שיפוצים שיודע כיצד לרכוש חומרי בניין ביעילות רבה עבורכם.