כל בעל דירה צריך לשפץ את דירתו אחת לכמה שנים. מבנים שמתיישנים בשל עייפות החומר, קצב בנייה גובר, וסיבות אחרות, הופכות את תחום השיפוץ לפופולארי יותר מתמיד. עם הביקוש, כמו בשלל תחומים, קמות חברות המציעות שירותי שיפוץ דירה. מצב השוק אולי טוב יחסית וברור שחברות שיפוץ מדופלמות יעשה עבודה טובה, אולם תמיד קיים הסיכוי להיתקל דווקא בחברה עם אנשים שלא יודעים בדיוק מה הם עושים, אינם עומדים בזמנים ועשויים לגרום לבלגן גדול מהתועלת.

אתם בוודאי תעדיפו לעבוד עם חברת שיפוצים שיודעת מה היא עושה ובמידה שמדובר בקבלן מומלץ – שיהיה קבלן רשום. בואו נראה מה כדאי לבדוק לפני שבוחרים חברת שיפוצים במרכז, בדרום או בצפון הארץ.

 

אז מה בודקים לפני שמשפצים?

 

גם במידה שקיבלתם המלצות על שיפוצניק מקצועי, ממכרים, חברים ובני משפחה, עדיין רצוי לבדוק מעט יותר לעומק את הדברים. כדאי לדבר עם לקוחות עבר של חברת השיפוצים ולראות עדויות לעבודות שכבר בוצעו (למשל, תמונות). עם האמור, לא תמיד יהיו בידינו ההמלצות המתאימות ובמקרה כזה, תוכלו להסתייע ברשת האינטרנט ולאתר את איש המקצוע המתאים.

 

רשת האינטרנט עמוסה לעייפה בדרכים ושיטות למציאת חברת שיפוצים המתאימה לכם כך שעניין זה בודאי שאיונ מהווה בעיה. חשוב לוודא שישנן המלצות קודמות על החברה, או לחילופין, לוודא שאין עליה המלצות הפוכות מלקוחות בלתי מרוצים. תוכלו להתרשם גם מאתר האינטרנט של החברה ומהמידע שהחברה בוחרת לחלוק עם הגולשים. זהו תהליך סינון שכזה, אשר בסופו יותיר אתכם עם רשימה מצומצמת של חברות שיפוץ פוטנציאליות, ממנה תבחרו את האחת שלכם.

 

בשיחת הטלפון, תוכלו לאמת את כל מה שאתם יודעים ושמעתם אודות החברה. בכדי להשקיט את לבכם, עדיף לאמת את הדברים פנים מול פנים וללכת לראות עבודות שבוצעו כבר, או אפילו מתבצעות בימים אלו ממש על-ידי החברה המועמדת. התנערו מכל תחושת בושה שתוקפת אתכם כאשר אתם מתלבטים האם כדאי לדבר עם לקוחות עבר. זכרו שאין מדובר במשחק ילדים, אלא בשיפוץ הבית, שיכול לקבוע את מידת הנוחות הביתי שלכם לשנים הקרובות; בוודאי תרצו שכל הדברים יסתדרו על הצד הטוב ביותר, ללא כל בעיות מיותרות.

 

הצעות מחיר לשיפוץ דירה

 

גם כאן כדאי לקבל הצעות מחיר מאנשי מקצוע שונים. גם אם מדובר בשיפוץ גבס שאתם מעוניינים לעשות, תוכלו לקבל הצעות מחיר משיפוצניקים המתמחים בעבודות גבס. מובן שאין חוק שאומר שחייבים לבחור בהצעה הזולה ביותר, שעשויה לצאת בסופו של דבר היקרה ביותר.