ההצלחה של שיפוץ דירה או בית הוא הדבר הכי חשוב לכם כאשר אתם מבצעים שיפוצים ורוב הסיכויים שאתם מאוד מפחדים לעשות טעויות או להתנהל לא נכון במהלך השיפוצים.

אם כבר מצאתם קבלן שיפוצים מומלץ ואתם כרגע בתהליך השיפוץ חשוב שתכירו כמה טיפים מועלים שיעזרו לכם להתנהל נכון יותר במהלך השיפוצים.

  • לא להתמהמה עם החלטות בנוגע לשיפוץ

פרויקט שיפוצים הוא עניין מורכב שיאלץ אתכם לקחת הרבה החלטות בתכנון הראשוני של השיפוצים ובמהלך השיפוצים במידה ויצוצו בעיות ומכשולים. מומלץ לא לחכות עם לקיחת החלטות, ככל שאתם מושכים את ההחלטה אתם לרוב מעכבים את הבניה או לא מאפשרים לשיפוצים להתבצע בסדר היעיל ביותר. לא להתמהמה בהחלטות בנוגע לשיפוצים יחסוך לכם זמן וכסף. חשוב רק להדגיש שלקיחת החלטות במהירות לא אומר לקחת החלטות בלי מחשבה, אלא רק אומר שיש לעשות הכול בכדי שההחלטה הנכונה תתקבל כמה שיותר מוקדם. אם תשאלו כל קבלן שיפוצים במרכז הוא יגיד לכם שבכל פרויקט שיפוצים במרכז שהוא ביצע והלקוחות בו התמהמהו בקביעת דרכי הפעולה עלה יותר מאשר הוערך בתחילה. קחו למשל בחירה מזערית של ברז לשירותים. התמהמהות בהחלטה של איזה ברז לבחור יכולה ליצור מצב שיש לתאם מחדש אינסטלטור שעובד עם קבלן שיפוצים מומלץ ואז כל השיפוץ של האמבטיה נדחה בכמה ימים. החלטה קטנה שנדחתה כמה ימים יצרה עיכוב על חדר שלם בשיפוץ של הבית.

  • אל תשנו את דעתכם

טיפ חכם להרבה אנשים שמשפצים הוא לא לשנות את הדעה כל הזמן. נכון שזה די בלתי נמנע שאתם תרצו ואף תצטרכו לשנות את דעתכם על משהו במהלך השיפוצים, אבל חשוב להבין שכל פעם שתשנו את דעתכם זה יגרום לשינוי בעבודות וכמעט תמיד לעלויות נוספות. זאת אומרת, שלא רק שחשוב לקחת החלטות טובות ומהירות, אתם גם צריכים לדעת לחיות עם ההחלטות שלכם. לאחר שבחרתם קבלן שיפוצים שנראה לכם הכי מתאים לביצוע העבודה, הדבר הכי טוב הוא להתייעץ איתו בהחלטות ואם זה מתאים לכם, מבחינה החזון של הבית, ומתאים לקבלן, מבחינת הצד המקצועי, אז זה אומר שלקחתם החלטה נכונה ומומלץ לא לשנות אותה. חשוב גם להבין שברוב עבודות השיפוצים במרכז אין יותר מדי מרווח תמרון ולכן חשוב להיות החלטי ביחד עם השיפוצניק.

  • אל תקנו חומרי בניה עצמאית

נכון שקניה עצמאית של חומרי בניה נראית דרך מצוינת לחסוך בעלויות של השיפוצים, אך ברוב המקרים זהו לא נכון. למשל אם אינכם יודעים, רוב משווקי חומרי הבניה במרכז מוכרים בהרבה יותר יקר משאר הארץ. אם תנסו לקנות בעצמכם את החומרים אז רוב הסיכויים שאתם תשלמו יותר. מצד שני, אם יש לכם קבלן שיפוצים במרכז שיש לו קשרים עם ספקים שונים, אתם יכולים דווקא לחסוך כסף אם אתם מסכמים עם הקבלן שהוא ירכוש את החומרים. לא צריך לחשוש מעניין הרכישה של החומרים על ידי הקבלן אם אתם מעסיקים קבלן שיפוצים מומלץ, לקבלן יש אינטרס לרכוש חומרים איכותיים שיאפשרו לו לבצע בניה טובה יותר. המחשבה שקבלן ירכוש חומרים זולים בכדי להגדיל לו את הרווחיות זה מיתוס שלא קיים כיום המציאות בתחום השיפוצים.

  • קחו בחשבון הוצאות לא מתוכננות בתקציב השיפוצים

חריגה מהתקציב שנקבע הוא עניין שמתרחש כל פעם שמבצעים שיפוצים גדולים. אם אינכם רוצים לחרוג מהתקציב שלכם, אז מומלץ לתכנן את השיפוצים בהתחשב בכך שיהיו הוצאות בלתי מתוכננות. כדאי להשאיר כ-10% מהתקציב המלא, אולי אפילו רק 5% אם יש לכם קבלן שיפוצים מומלץ, למקרי חירום. כך אף פעם לא תקלעו לבעיה תזרימית במימון חלק הכרחי בשיפוץ. מבדיקת הוצאות לא מתוכננות של עבודות שיפוצים במרכז עולה, שלרוב ההוצאות הבלתי מתוכננות לא עוברות את ה-10%, כך שאתם יכולים להיות רגועים אם אתם שמים בצד חלק יחסי כזה מהתקציב.

קבלת החלטות מהירה במהלך השיפוצים, שמירה על עקביות, קניית חומרים דרך קבלן שיפוצים מומלץ ושמירת חלק מהתקציב להוצאות לא מתוכננות יעזרו לכם לעבור את תקופת השיפוצים בצורה חלקה יותר מבלי לפגוע בעבודת הקבלן המבצע.