אם אתם עומדים לבצע פרויקט שיפוצים במרכז, בין אם זה בדירה או בין אם זה בבית פרטי, חשוב שתפנימו שאתם נכנסים לפרויקט בניה מורכב שיאלץ אתכם להשקיע משאבים רבים. עבודות שיפוצים במרכז לא רק גוררות עלויות גבוהות, אלא גם לוקחות מכן זמן ומאמץ נפשי. לכן, כל פעולה שיכולה להעביר את פרויקט השיפוצים ביעילות ובמהירות רבה יותר היא בהחלט תהיה פעולה מבורכת.

ישנן מספר פעולות שאתם יכולים לבצע בתור הכנה לפרויקט עבודות שיפוצים במרכז שיסייעו לכל התהליך לעבור מהר יותר ובמינימום עלויות וכאב ראש. פעולות אלו יתבצעו עוד לפני שתתחיל עבודה בנכס על ידי קבלן שיפוצים במרכז, בתור הכנה לקראת התחלת השיפוצים בפועל.

גיבוש החלטות סופי לגבי השיפוצים הנדרשים

אחת הפעולות שתורמות לתהליך השיפוצים לעבור הכי מהיר הוא החלטיות בעל הנכס. מאוד קשה לכל קבלן שיפוצים לייעל את העבודה שלו ושל בעלי המקצוע שתחתיו אם בעל הנכס משנה את דעתו במהלך השיפוצים או לחילופין השיפוצים מתנהלים על החלטות שצפויות להשתנות. אם תגבשו סופית את מפרט השיפוצים לפני התחלת העבודות של הקבלן, אתם יכולים לחסוך עלויות וזמן עבודה יקר. למשל, אם הקבלן יודע מראש שבוודאות הוחלט על החלפה של הכיור בחדר האמבטיה, הוא יכול מראש לתכנן הגעה של אינסטלטור לפני החלפת המרצפות באמבטיה. אך אם פתאום בעל הנכס החליט שיש לבצע החלפה של כיור, יכול מאוד להיות שהקבלן יצטרך שוב לבזבז יום עבודה נוסף להחליף מרצפות שנפגעו כאשר הוחלף הכיור. החלטיות שלכם שווה עבודה יעילה יותר של פרויקט השיפוצים.

קבענו תקציב הכולל עלויות בלתי מתוכננות

כל עבודת שיפוצים במרכז צפויה להיתקל בתקלות בלתי צפויות, בין אם זה כתוצאה מליקויי בניה קיים שהתגלה או בין אם זה ליקויי בניה שנוצר כתוצאה מהשיפוצים. ליקויי בניה כאלו מייצרים עלויות נוספות שבעל הנכס חייב לממן, כי לא ניתן להתעלם מליקויי בניה ויש לתקנן במידית. הרבה בעלי דירות במרכז לא לוקחים בחשבון עלויות בלתי מתוכננות ואז כאשר יש צורך להעלות את תקציב השיפוצים, אותם בעלי נכס מתמהמהים בניסיון להשיג מימון. מומלץ לקבוע תקציב שיפוצים שמשאיר רווח של כ-10% לעלויות בלתי מתוכנות, וכך לא תתקלו במצב שאינכם מוכנים אליו מראש.

בחרו קבלן שיפוצים מקצועי ובעל ניסיון

ידע ומקצועי וניסיון עשיר של קבלן שיפוצים הוא גורם קריטי בהצלחה והשלמה בזמן של פרויקט השיפוצים שלכם. חשוב להעסיק קבלן שיפוצים מומלץ ולא שיפוצניק חסר ניסיון. ככל שעבודת קבלן השיפוצים איכותית יותר, כך יחסך מכם זמן עבודה ועלויות כספיות. ישנם הרבה קבלני שיפוצים במרכז עם הידע והניסיון הנדרש, רק בחרו נכונה.

פנו כל חפץ שיכול להפריע לשיפוצים

ברוב עבודות השיפוצים במרכז, יש לבצע בשלב הראשון הריסה ופינוי של החלקים בדירה שמיועדים לשיפוץ. במקרה כזה תתבקשו על ידי קבלן השיפוצים לפנות כל חפץ אישי שיכול להפריע ולהיפגע. זה יכול להיות ספה, ארונות או כל חפץ אישי אחר. מאוד מומלץ לבצע את הפינוי לפני הגעת קבלן השיפוצים בכדי לחסוך זמן יקר לקבלן, אין טעם ששלב ההריסה והפינוי יתארך מעבר למה שהוא נדרש.

וודאו שהשכנים מודעים לכך שאתם מבצעים שיפוצים

גורם השכנים הוא תמיד עניין רגיש מאוד במהלך השיפוצים, ללא ספק השכנים ירגישו אי נוחות במהלך השיפוצים. רעש במהלך היום, אבק ולכלכוך שמתלווה לכל עבודת שיפוצים במרכז יכולה ליצור בעיה בשבילכם מול השכנים. בכדי לצמצם את הפגיעה בשכנים ולמנוע אי נעימות לקבלן השיפוצים, מומלץ לשוחח מראש עם השכנים ולהתריע אותם. קמת הבנה ויחס לשכנים שלכם יכול ללכת רחוק מאוד ולמנוע מהם להפריע לקבלן במהלך העבודות.