ההחלטה לשפץ את הבית היא לא החלטה פשוטה שכן פעמים רבות הבית "מתהפך" ומתלכלך בגלל חומרי הגלם והאבק שנוצר מקדיחות. זה בדרך כלל קורה כאשר משפצים קיר שכן בכדי לשפץ קיר נצטרך להרוס חלקים ממנו לעתים קרובות. אם אתם רוצים להמנע ממצב כזה, עיצוב עם פנלים שקועים הוא הפתרון המושלם עבורכם.

 

מה זה בעצם פנלים שקועים?

 

פנלים רגילים בקירות הם בדרך כלל אריחים שנמצאים בחלקו התחתון של הקיר ובולטים החוצה. הם בעצם יוצרים מן מסגרת בשוליים התחתונים של קירות ובכך מגנים עליהם מפגיעות של רהיטים. בניגוד לפנלים רגילים, פנלים שקועים הם אריחים שמונחים כך שיהיו בקו של הקיר ולא יבלטו החוצה.

 

למה לעשות פנלים שקועים?

 

כאמור, פנלים יכולים להוות פתרון קל ויעיל אם רוצים לשפץ חדרים או פשוט לרענן את המראה שלהם. יתרון גדול של הפנלים השקועים הוא שהם אינם צוברים אבק שכן הם לא בולטים החוצה ואבק לא יכול להצטבר עליהם. אנשים רבים מעדיפים פנלים שקועים על פני פנלים רגילים מפני שהמראה הנוצר הוא אסטטי יותר ויש קו קיר אחד בלי בליטות. יתרון נוסף של פנלים שקועים הוא המגוון שלהם. ניתן לבחור מרקם, צבע וגודל רצויים של פנלים ובכך למסגר את קירות ביתכם בצבעים שיפיחו בבית רוח חיים.

 

פנלים שקועים

 

האם יש חסרונות לפנלים שקועים?

 

כפי שציינו, לפנלים שקועים יש יתרונות רבים אך יש גם כמה חסרונות שכדאי לדעת עליהם. מראה אחיד של פס פנלים נוצר רק במידה ועושים עבודה מדויקת בהנחה שלהם. יש לשמור שהטיח יהיה ישר בכל האזורים עליהם מניחים את הפנלים מפני שמריחה לא שווה של טיח תגרום לפנלים להיות במפלסים שונים, מה שיצור מראה לא אחיד עם בליטות פה ושם. בנוסף, פנלים שקועים לא מגנים על הקיר מפגיעה של רהיטים כמו שפנלים רגילים עושים. אל תדאגו, ניתן לפתור את שתי הבעיות האלו בקלות יחסית. דבר ראשון, חשוב לבחור באנשי מקצוע מנוסים שיניחו את הפנלים ולא לעשות את העבודה בעצמנו. אם ננסה להניח פנלים לבד התוצאה תהיה לא אחידה ובסופו של דבר נצטרך לקרוא לאיש מקצוע ממילא. לגביי הרהיטים הפתרון גם הוא פשוט. יש להרחיק רהיטים כ-2 סנטימטר מהקיר כך שהם לא יגעו בו ולא ישרטו אותו.

 

לעוד מידע בנושא ראו גם: פנלים מבודדים