המונח פנלים כולל בתוכו מגוון רחב של מוצרים בצורות, צבעים וגדלים שונים. המילה "פנלים" היא מילה לועזית שאחד מהפירושים שלה הוא אריח למרות שהמונח באנגלית נפוץ יותר הן בקרב אנשים והן בקרב מקצוענים שמתעסקים בתחום. כפי שציינו, כאשר משתמשים במונח פנלים מתכוונים בעצם למגוון גדול של סוגי אריחים שונים.

 ישנן מספר דוגמאות לסוגי פנלים כאשר העיקריות הן:

 

פנלים שקועים

פנלים מסוג זה הם בעצם פנלים ש"נבלעים" לתוך הקיר ומתמזגים עמו. למה הכוונה? בניגוד לפנלים רגילים שמדביקים אותם ישירות על הקיר, בפנלים קבועים יוצרים תחילה קו טיח לכל אורך הקיר או יוצרים שקע גבס אשר בתוכו מדביקים את הפנלים מה שגורם לפנלים להיראות כחלק מהקיר.

פנלים לרצפה

פנלים לרצפה כשמם הם – פנלים שמדביקים על הרצפה. פנלים מסוג זה עשויים מחומרים שעמידים למים על מנת למנוע בלייה ושחיקה שמתרחשים כאשר שוטפים את הרצפה באופן קבוע או במידה ונשפך עליה נוזל.

פנלים לקיר

פנלים לקיר באים במגוון של מרקמים החל מחלקים עד למחוספסים וכן במגוון צבעים וגדלים בהתאם לטעמם העיצובי של האנשים הרוכשים אותם. פנלים לקיר יכולים לשנות לחלוטים מראה של בית וחדר. פנלים בהירים "מאירים" חדרים ויכולים לגרום לחללים קטנים להיראות גדולים יותר ממה שהם. פנלים כהים עושים את ההיפך: הם גורמים לחדר להיראות קטן יותר ולכן הם מתאימים לחללים גדולים למקרה שרוצים להוסיף להם אפקט דרמטי תוך שימוש בצבע של הפנלים.

פנלים

פנלים דקורטיביים

הפנלים האלו ידועים יותר בשמם המקצועי- "קרניזים". פנלים דקורטיביים, בשונה מפנלים המשמשים לכיסוי של קירות ורצפות, הם פנלים המשמשים כתושפת לעיצוב בחדר ולא מכסים שטחים שלמים. למשל, ניתן להדביק פנלים כאלו בשוליים של קיר כך שהם יוצרים מעין מסגרת שבולטת כלפיי חוץ ויוצרת אפקט דקורטיבי. ניתן להדביק פנלים כאלו גם לתקרה ולחבר אליהם מנורה שתצא מתוך הקרניז שניתן לעצבו במגוון צורות וגדלים.

פנלים מעץ

פנלים כאלו עשויים מעץ טבעי או מחומר דמוי עץ ומדביקים אותם ישירות על הקיר או הרצפה (פרקטים). מראה העץ של פנלים מסוג זה יותר אווירה טבעית וחמימה בבית והוא עוזר להכניס את המראה של הטבע מהחוץ פנימה.

למידע נוסף בנושא ראו גם: פנלים שקועים