קבלני שיפוצים ומפקחי בניה פועלים בשיתוף פעולה אחד עם השני בסוגי פרויקטים רבים של בניה במרכז, החל מפרויקטים של שיפוצים נרחבים במרכז ועד לפרויקטים של בניה חדשה במרכז. שני אנשי המקצוע הללו, קבלן שיפוצים במרכז ומפקח בניה, משלימים אחד את השני ומאוד מומלץ להעסיק קבלן שיפוצים ומפקח בניה לפרויקט שלכם. בתור בעלי הנכס מוטלת עליכם החובה לבצע את הבניה האפשרית הטובה ביותר וזה יעשה רק עם פיקוח בניה מקיף.

התפקיד של קבלן השיפוצים בפרויקט הבניה

תפקידיו של קבלן השיפוצים בפרויקט הבניה הוא לבצע את השיפוצים ועבודות הגמר הנדרשות על פי מפרט תכניות הבניה. קבלן שיפוצים יכול לקחת חלק בביצוע עבודות שיפוצים במרכז בדירות ישנות, לבצע שיפוצים אחרונים כחלק מפרויקטים של תמ"א 38 ויכול להוות חלק מבעלי המקצוע המבצעים את עבודות הגמר בפרויקטים של בניה חדשה מקבלן. קבלן השיפוצים הוא היד המבצעת בכל הפרויקטים הללו והוא, או עובדיו, מבצעים את הבניה בפועל ואחראים ישירות לאיכות הבניה עצמה. בעקבות כך חשוב להעסיק קבלן שיפוצים מנוסה ומקצועי, וזאת גם הסיבה למה ברוב הפרויקטים הגדולים של הבניה במרכז יש צורך להעסיק קבלן שיפוצים ומפקח בניה שלוקחים חלק בשלבים שונים של הבניה.

התפקיד של מפקח הבניה בפרויקט הבניה

מפקח הבניה לוקח חלק ניהולי בכל פרויקט בניה שהוא מצורף אליו. תפקידו של מפקח הבניה הוא לפקח על כלל עבודות קבלני המשנה בפרויקט, כולל קבלן השיפוצים, ולאתר ליקויי בניה בזמן אמת. עם זאת, תפקידיו של מפקח הבניה יכולים להשתנות בהתאם לסוג הפרויקט, כמו למשל שבפרויקט בניה פרטית מפקח הבניה גם לוקח תפקידים ניהוליים של כלל מערך הבניה עצמו.

שיפוצים נרחבים במרכז עם פיקוח בניה

ניתן למצוא קבלן שיפוצים ומפקח בניה שעובדים ביחד לרוב בפרויקטים של שיפוצים נרחבים במרכז. חלק גדול מהעבודות של כל קבלן שיפוצים במרכז הן שיפוצים נרחבים בנכסים ישנים להשקעה. במרכז ישנן דירות ישנות רבות המצריכות שיפוצים בהיקפים גדולים (בעלויות שנעות סביב 200-300 אלף שקלים) על מנת לחזור לשוק הנדל"ן כדירות למכירה. מכיוון ששיפוצים נרחבים כאלו מצריכות שינויי מתאר ותחזוקת יסודות, אף בעל נכס לא יעסיק קבלן שיפוצים במרכז בלי ליווי שוטף של מפקח בניה לאורך הפרויקט עצמו. מפקח הבניה יעבוד במקביל לקבלן שיפוצים במרכז וביחד הם יבצעו תכנון של השיפוצים הנדרשים, כאשר מפקח הבניה ילווה את עבודת קבלן השיפוצים להבטחת איכות בניה על פי המפרט שנקבע. שיתוף הפעולה בין קבלן השיפוצים ומפקח הבניה בסופו של דבר שואף להעניק ללקוחות שלהם איכות בניה גבוהה ללא ליקויים בהווה ובעתיד. ניתן לומר שקבלן שיפוצים ומפקח בניה מעניקים שתי מעגלים של הבטחת איכות בבנייה, פעם אחת הבטחת האיכות של קבלן השיפוצים עצמו ששואף לבניה טובה ובפעם השנייה כאשר מתבצע פיקוח בניה על עבודות השיפוצים. יש לציין שחשוב תמיד לבחור מפקח בניה מהמרכז שמכיר את מאפייני קבלני השיפוצים במרכז בצורה הטובה ביותר.

חברות שיפוצים במרכז בליווי מפקח בניה

בעקבות הריבוי של עבודות שיפוצים נרחבות בדירות במרכז והדרישה לקבלן שיפוצים במרכז בליווי פיקוח בניה, ישנן הרבה חברות שיפוצים במרכז המעסיקות מפקח בניה כשכיר לפיקוח צמוד על כל הפרויקטים המתבצעים של החברה. כך, החברות הללו יכולות להציע שירותי קבלן שיפוצים במרכז ביחד עם פיקוח בניה צמוד על כל פרויקט שהן מבצעות. האפשרות להעניק עבודות שיפוצים במרכז עם פיקוח בניה זהו יתרון לכל אותן חברות במשא ומתן מול סגירת לקוחות חדשים, הן יכולות בעצם להבטיח איכות שיפוצים גבוהה יותר בפרויקטים שהן מבצעות.