שיפוץ דירה הוא נושא שמורכב מעבודות שיפוצים רבות ומגוון דרישות מקצועיות ממבצע השיפוץ. תהליך של שיפוץ דירה יכול להיות פשוט וקל, כמו במקרים של עבודות צבע, או יכול להיות מורכב מאוד, כמו במקרה של הריסה ושיפוץ מחדש לצורך שינוי בניה במתאר הדירה.

באזור המרכז נושא המורכבות של ביצוע שיפוצים במרכז תופס עוד יותר דגש בעקבות מאפיינים ייחודיים שמתלווים לשיפוץ דירה במרכז, לכן, חשוב לבחור קבלן שיפוצים לדירה במרכז שיכול לענות על כל הדרישות שלכם ולבצע את עבודת השיפוצים על הצד הטוב ביותר.

מתי יש לבחור קבלן שיפוצים לביצוע שיפוצים בדירה במרכז?

חשוב לדעת שכבר כאשר אתם מתכננים לבצע שיפוצים בדירה שלכם מומלץ לחפש קבלן שיפוצים לדירה במרכז. כלומר, מומלץ למצוא קבלן שיפוצים במרכז כמה שיותר מוקדם, ויש לכך 3 סיבות מרכזיות:

  1. הביקוש לקבלן שיפוצים במרכז אשר מומחה בשיפוץ דירות הוא הגבוה ביותר בארץ. במרכז ישנם הרבה דירות אשר מצריכות השבחה או שיפוצים כלליים והביקוש במקרה זה עולה על ההיצע. הביקוש לקבלנים במרכז גבוה כל כך שיש הרבה קבלני שיפוצים מאזורים שונים בארץ שמגיעים לבצע שיפוצים בתל אביב והסביבה. בעקבות כך, מומלץ שתסגרו עם קבלן שיפוצים במרכז כמה שיותר מוקדם, בכדי להבטיח שיהיה לכם קבלן שיפוצים כאשר תקופת השיפוצים תגיע.
  2. ככל שהקבלן המבצע מעורב יותר מוקדם בתהליך תכנון השיפוצים זה בא לטובתכם. רוב הקבלנים וחברות השיפוצים במרכז מציעות ליווי וסיוע כבר בתהליך תכנון השיפוצים והקבלן יכול להעריך ביחד אתכם איזה פעולות כדאי ומומלץ לבצע בכדי להשיג את התוצאה הרצויה של עיצוב הבית תחת התקציב המיועד.
  3. עליכם לקחת בחשבון שלוקח זמן עד שמוצאים קבלן שיפוצים מתאים. הרי לא תבחרו קבלן שיבצע את השיפוצים הכול כך חשובים לכם במהירות ובקלות. מדובר פה על תהליך שלוקח כמה שבועות עד שסוגרים הסכם עבודה מול קבלן שיפוצים במרכז. יש לקחת בחשבון שתצטרכו להתמקח על השירות והמחיר וזה לוקח זמן שלא בהכרח יהיה לכם אם תדחו את התחלת החיפוש אחר קבלן שיפוצים במרכז לרגע האחרון.

מה מיוחד בשיפוץ דירה במרכז?

לשיפוץ דירה במרכז יש מספר מאפיינים שמפרידים אותה מעבודות שיפוצים אחרות באזורים שונים שהם לא אזור המרכז. קודם כל, כבר ציינו שהביקוש להשבחת דירות במרכז גבוה במיוחד ולכן זה ישפיע על לוחות הזמנים של שיפוץ הדירה. כלומר, קבלן השיפוצים יהיה כנראה חייב להשלים את העבודות במהירות האפשרית בכדי שלא יצטרך לוותר על עבודות שיפוצים אחרות במרכז. זה מצד אחד בא לטובתכם בכך שעבודות השיפוצים יסתיימו מהר יותר, אך גם חושף אתכם לליקויי בניה כתוצאה מעבודה לא אחראית. לכן בשיפוצים נרחבים יהיה מומלץ להעסיק חברת שיפוצים שמעניקה שירותי פיקוח כחלק מהשירות שלה.

עוד בזאת, חשוב להבין שרוב הדירות במרכז הנן דירות בעלות שטח פנים קטן מאזורי הפריפריה, וזה יצריך עבודה רגישה יותר של קבלן השיפוצים. ככל שהדירה קטנה יותר יכול להיווצר פגיעה היקפית גדולה יותר, ולכן, חשוב להעסיק שיפוצניק במרכז עם ניסיון בניהול עבודות שיפוצים בדירות קטנות.

עניין נוסף שייחודי בשיפוץ דירה במרכז הוא עניין העלויות. עלויות שיפוץ דירה במרכז גבוהות יותר מבשאר הארץ. זה נובע בעקבות הביקוש הרב לקבלני שיפוצים במרכז, כפי שציינו לעיל, ובעקבות כך שעלויות החומרים במרכז גבוהות יותר, עקב הוספת עלויות שינוע ושיווק. בעת תהליך הערכת תקציב השיפוצים יש לקחת זאת בחשבון. אם אפשר, מומלץ להשתמש בקשריו של קבלן השיפוצים עם ספקים במרכז ודרכו לרכוש את חומרי הבניה הנדרשים.