חדר האמבטיה הוא ללא ספק החדר אשר נמצא בשימוש הכי הרבה בכל בית. השימוש הרב בחדר האמבטיה, הכולל הצטברות גדולה של אדים, יוצר שחיקה גבוהה יותר שמובילה בצורך לחדש את חדר האמבטיה אחד לכמה שנים. במקרה כזה יש להזמין קבלן שיפוצים לחדר אמבטיה שיבצע את החידוש הנדרש. אם בבעלותכם דירה במרכז שחדר האמבטיה דורש שיפוץ, זה הזמן להזמין קבלן שיפוצים במרכז לריענון מראה חדר האמבטיה.

מה משפצים בעת חידוש חדר אמבטיה?

שיפוץ חדר אמבטיה יכול לכלול הרבה דברים, בהתאם לדרישות והרצונות שלכם, אך לרוב הוא כולל התמקדות במספר מרכיבים עיקריים. כל קבלן שיפוצים לחדר אמבטיה יודע שתמיד יש להתחיל מבדיקת וחיזוק הצנרת, בכדי למנוע בעיות של נזילות ורטיבות, ולאחר מכן מטפלים במראה החזותי של חדר אמבטיה, הכולל לרוב ריצוף וחיפוי חדש. שיפוצים במרכז שמתמקדים רק בשיפוץ חדר אמבטיה לרוב אורכים לא יותר מכמה ימים ספורים של עבודה, ואם אתם מעסיקים קבלן שיפוצים במרכז שיש לו ידע משולב בעבודות צנרת וחיפוי זמן העבודה מתקצר משמעותית. שיפוץ חדר אמבטיה יכול לנגוע במרכיבי הבניה הבאים:

  • החלפת הריצוף והחיפוי הישן, במיוחד במידה וישנם אריחים שבורים או אריחים שצברו עובש.
  • חיזוק או החלפה של צנרת ישנה, במידה וקיימת בעיית נזילות או התגלה שחיקה של הצנרת הקיימת.
  • החלפה או חידוש רכיבים שונים בחדר האמבטיה כגון: אסלה, ניאגרה, ברזים, כיור, מקלחון או אמבטיה.
  • השקעה בנידוף אוויר וריחות, לרבות הגדלת פתחי אוויר או החלפה של מנדפי אוויר ולחות.
  • צביעה מחדש של הקירות בעקבות חדירת מים ,התקלפות צבע או הצטברות עובש.
  • שינויי מתאר חדר אמבטיה. למשל, החלפת אמבטיה למקלחון או שינוי מיקום אסלה.
  • החלפת ארונות עץ בחדר האמבטיה, לרוב כתוצאה מספיגת לחות שמחלישה את חוזק העץ ומשאירה אותו חשוף יותר לשבירות.

שיפוץ של חדר האמבטיה לא חייב לכלול את כל המרכיבים הללו, וזה משתנה בהתאם לצרכים והרצונות שלכם. בנוסף, יש לקחת בחשבון שיכול מאוד שיהיו מקרים בהם לא תוכלו לבצע עבודות שיפוצים מסוימות בחדר האמבטיה. רצוי להתייעץ עם קבלן שיפוצים במרכז שיש לו ניסיון בעבודות שיפוצים בחדרי אמבטיה בעת תכנון השיפוץ.

כמה יעלה לנו לשפץ את חדר האמבטיה?

שיפוץ חדר האמבטיה תלוי רבות בגודל של החדר, ברכיבים שנדרש לשפץ, בעלות העבודה של הקבלן ובעלות החומרים שיירכשו. שיפוץ אמבטיה נקודתי יכול לעלות רק כמה אלפי שקלים, אם למשל מדובר רק בהחלפת ריצוף וחיפוי מחדש, וגם יכול להגיע לכמה עשרות אלפי שקלים, אם מדובר בשיפוץ דרסטי של חדר האמבטיה.

מאוד מומלץ לא להתפשר בשיפוץ חדר אמבטיה על הקבלן המבצע והחומרים הנרכשים. מדובר פה בחדר שאיכות הבניה בו חשובה ביותר למניעת ליקויי בניה ועמידות לאורך זמן. מומלץ ליצור קשר עם קבלן שיפוצים לחדר אמבטיה מנוסה ולרכוש את החומרים האיכותיים ביותר. למשל, חיפוי קרמיקה איכותי שמורכב מקצועית יכול להחזיק שנים רבות מבלי לצבור עובש או להישחק. קבלן שיפוצים במרכז שיודע את העבודה של שיפוץ חדרי אמבטיה יעניק לכם שיפוץ איכותי שיחזיק שנים קדימה אל מול השימוש הרב בחדר האמבטיה.

 

כל תושבי המרכז צריכים לדעת שישנה חשיבות רבה לבחירת קבלן שיפוצים במרכז מקצועי ואמין עבור שיפוץ חדר האמבטיה, גם אם אתם בוחרים לבצע רק שיפוץ נקודתי ובמיוחד אם החלטתם לבצע שיפוץ מקיף ומורכב בחדר האמבטיה. עבודה איכותית של קבלן שיפוצים איכותי תשרת אתכם שנים רבות ללא ליקויי בניה, רטיבות או נזילות. זכרו ששיפוץ חדר האמבטיה זה לא המקום לנסות להוזיל עלויות שיפוץ ומומלץ לא להתפשר, בשונה משיפוצים כלליים בחדרים אחרים, בגלל החשיפה הרבה ללחות ורטיבות על בסיס יומי.