בעלי נכסים רבים במרכז נתקלים במקרים רבים של עבודות שיפוצים לקויות, שהם תוצאה של עבודה לא איכותית של קבלן שיפוצים במרכז, בין אם היא כתוצאה מחוסר ניסיון מספק או בין אם זה כתוצאה מרשלנות לשמה. תחום השיפוצים באזור המרכז מוצף בקבלני שיפוצים, ולכן, מומלץ לשכור את שירותיו של קבלן שיפוצים רשום במרכז ולא להעסיק כל שיפוצניק במרכז שאנו נתקלים בו.

איזה קבלן נחשב קבלן שיפוצים רשום?

ההגדרה של קבלן שיפוצים רשום נובעת מהצורך של גורמים ממשלתיים להסדיר את תחום הבניה בישראל וליצור הפרדה בין קבלנים איכותיים ומנוסים לשיפוצניקים חסרי ניסיון, זאת על מנת לאפשר רק לקבלנים מנוסים לבצע עבודות שיפוצים ובניה מורכבות. קבלן שיפוצים רשום במרכז הנו כל קבלן שיש לו ניסיון עבודה של 5 שנים ומעלה, הוא רשום בפנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון והוא מבצע עבודות שיפוצים במרכז. באזור המרכז קיימים מספר גדול של קבלנים רשומים, ולא תהיה לכם שום בעיה למצוא קבלן שיפוצים במרכז שרשום בפנקס הקבלנים.

למה כדאי דווקא קבלן שיפוצים רשום?

ראשית חשוב לדעת שעל פי חוק בישראל, חובה להעסיק קבלן שיפוצים רשום בכדי לבצע שיפוצים שעלותם הנה מעל 30 אלף שקלים. החוק מונע מקבלני שיפוצים לא רשומים לבצע שיפוץ דירה במרכז בסכומים גבוהים, מתוך ההבנה ששיפוצים נרחבים בעלויות כאלו כוללים תמיד שינויי בניה שרק קבלנים רשומים יכולים לבצע. אז אם אתם מתכננים לבצע שיפוצים נרחבים, יש להעסיק קבלן שיפוצים רשום בכדי שלא תעברו בטעות על החוק.

נוסף על כך, כל קבלן שיפוצים במרכז שמופיע גם בפנקס הקבלים הוא קבלן שיפוצים אשר יש לו הכשרה מקצועית גבוהה מאוד וניסיון של 5 שנים לפחות בתחום השיפוצים במרכז. זאת אומרת, שכאשר אתם מעסיקים קבלן שיפוצים רשום אתם יכולים להיות בטוחים שאתם מעסיקים קבלן שיפוצים שיש לו את הידע המקצועי והניסיון הנדרש בכדי לטפל בדרישות שלכם בצורה הטובה ביותר. מקצועיות וניסיון בעבודות שיפוצים הן המרכיבים החשובים יותר בכדי לבצע בניה איכותית, ואם יש לכם אפשרות להעסיק קבלן שיפוצים רשום זה מומלץ ביותר.

עוד בזאת, רוב קבלני השיפוצים הרשומים במרכז מנהלים חברות שיפוצים. זהו יתרון לכם כבעלי הנכס מכיוון שחברות שיפוצים מעסיקות מגוון רחב של בעלי מקצוע, בפיקוח קבלן ראשי מנוסה, לשיפוץ מהיר ויעיל. כך פרויקט השיפוצים שלכם מתבצע ביעילות ובמהירות רבה יותר עבורכם. העסקת חברת שיפוצים מקצרת את זמן השיפוץ וחוסכת לכם כסף וטרחה.

מה חשוב לסגור מול קבלן שיפוצים רשום?

כאשר בחרתם את קבלן השיפוצים שלכם, יש לוודא שאתם סוגרים מולו חוזה עבודה שמולו הוא מתחייב לעמוד. חשוב לתת דגש בחוזה העבודה על מספר תחומים:

מה בחובתו לבצע במסגרת השיפוצים – זה כולל פירוט מפורט ככל הניתן של עבודות השיפוצים שאותם מתחייב הקבלן לבצע. לדוגמה, אם השיפוצים כוללים חידוש אמבטיה יש לרשום בחוזה בדיוק מה יש לשפץ בחדר האמבטיה כגון החלפת ריצוף קרמיקה, התקנת ניאגרה חדשה ועוד.

מחירים – חשוב מאוד לסגור בחוזה את מחיר עלות העבודה של הקבלן בכל סעיף עבודה. בנוסף יש לציין גם את מחיר עלות כלל השיפוצים אם סוכם מול הקבלן שקניית החומרים נכללת במחיר החוזה או לציין מראש את מחיר עלות קניית החומרים הנדרשת ממנו.

לוחות זמנים – חשוב לאגד בחוזה התחייבות מפורטת ככל הניתן של לוחות זמנים, הן לזמני עבודות השיפוצים והן סיום עבודת השיפוצים.

אחריות – חשוב לסגור מול קבלן השיפוצים בחוזה את סעיפי האחריות שלו, ואף לקבוע איתו מראש לוחות זמנים לביקורת ותיקון ליקויים שהתגלו בתקופה המידית שלאחר סיום השיפוצים.