עם ההגירה של הרבה זוגות צעירים ומשפחות צעירות לאזור המרכז, שיפוצים במרכז לחדר ילדים תופסים חלק דומיננטי יותר בעבודות השיפוצים של כל קבלן שיפוצים במרכז. כיום יותר בעלי דירות מעניקים הרבה יותר חשיבות לעיצוב ונראות חדר הילדים מאשר בעבר, מתוך ההבנה שחדר הילדים צריך להווה חלל בטוח ורגוע להתפתחותו התקינה של הילד.

חדר הילדים הוא כבר מזמן יותר מסתם חדר שבו ישנים הילדים, עם השנים הוא הפך גם להיות החדר שבו הילדים מבלים את רוב זמנם בבית, בין אם הם משחקים או בין אם הם מבצעים מטלות שונות. חשוב שחדר הילדים ישרה סביבה רגוע לילד, אך בו זמנית יעמוד מבחינה בטיחותית בכל הסטנדרטים של הבניה. שיפוצים במרכז לחדר ילדים הן לא עבודה פשוטה, הן עבודות שיפוצים מורכבות שחייבות להתבצע בהשקעה מספקת ותחת אחריותו של קבלן שיפוצים מנוסה.

שיפוצים לחדר תינוק בהשוואה לשיפוצים לחדר ילדים

כאשר אנו דנים בנושא השיפוצים לעיצוב חדר ילדים, יש לבצע הפרדה בין חדר לילדים עד גיל 3 ולבין חדר ילדים מעל גיל 3. שתי עבודות שיפוצים אלו שונות אחת מהשנייה בדרישות השיפוץ מהקבלן. שיפוצים לחדר ילדים קטנים (עד גיל 3) יש לבצע בדרישות בטיחותיות רבות יותר, הן מבחינת מבנה החדר והן מבחינת חומרי הבניה בשיפוץ. ילדים קטנים בגילאי הללו זוחלים על הרצפה ומכניסים לפה חפצים זרים כל הזמן, לכן, השיפוצים לחדר ילדים קטנים יתבצעו בפיקוח כבד ועם חומרים שאינם מתכלים במהירות. עוד בזאת, עיצוב החדר יהיה עיצוב פשוט יחסית ומאוד פונקציונאלי, לטיפול נוח בעולל.

מצד שני, שיפוצים במרכז לחדר ילדים גדולים (מעל גיל 3) הרבה יותר גמישים מבחינת סגנונות העיצוב שיתבצעו ומבחינת אפשרויות הבניה. זה לא אומר שקיים פחות דגש על עניין הבטיחות לחדרי ילדים גדולים, אך בהחלט קבלני שיפוצים במרכז יכולים לעבוד יותר מחוץ לקופסא בכדי להשיג עיצוב שמגרה את הדמיון.

שיפוצים במרכז לחדר ילדים לא חייבים להיות יקרים

אין ספק ששיפוצים לחדרי ילדים הן בין עבודות השיפוצים הכי מעניינות ומיוחדות שניתן לבצע בבית, והאפשרויות לעיצוב הן בלתי מוגבלת. אך בו זמנית חשוב לדעת שעיצוב לחדר ילדים הוא בסופו של דבר עיצוב זמני. הילדים גדלים ואיתם הטעמים והרצונות שלהם, אז לא מומלץ להשקיע סכומים גבוהים בשיפוץ של חדר הילדים.

שיפוצים לחדרי תינוקות צריכות להתרכז יותר בפן הפונקציונאלי ופחות בפן העיצובי, וזה דרך מצוינת לחסוך בעלויות. נכון שאנחנו רוצים לבצע כמה אובייקטים של עיצוב נאה בכדי לגרות את העין של התינוק, אך אין צורך להגזים. הרבה יותר חשוב שהשיפוצים יעניקו לנו נוחות בטיפול הילד, כמו פינת החתלה איכותית, מיטה נוחה וסביבה בטוחה לתינוק לזחול בה. עדיף לבקש מהקבלן לבצע שיפוץ פשוט ובטיחותי מבלי להוסיף עיצובי גבס מיותרים או התקנת תאורת חדר מסובכת. עם זאת למרות שאנו רוצים לחסוך בהוצאות, כן מומלץ בשיפוץ חדר תינוקות להעסיק קבלן שיפוצים ומפקח בניה להבטחת שיפוץ ללא ליקויי בניה מסוכנים.

שיפוצים לחדרי ילדים גדולים גם לא חייבים לחרוג מתקציב שפוי. ניתן תמיד לחדש את חדר הילדים הישן ולבצע מספר קטן של עיצובים בגבס שיעניקו לחדר מראה שונה ובוגר יותר. מומלץ להשתמש ברהיטים עם עיצוב גמר פשוט ומודרני, זה גם יעניק תחושה בוגרת יותר לחדר וגם יהיה זול יותר. אפשר להעניק עומק ושובבות לחדר עם צביעה פשוטה של אחד הקירות בצבע חזק, ולא צריך לבזבז הון תועפות על גימיקים עיצוביים ברי חלוף. למרות הכול, מומלץ כן להשקיע במיטה טובה, איכות השינה של הילדים בגיל ההתפתחות מאוד חשוב, ולחדש את התאורה בחדר הילדים הבוגרים, מכיוון שהם חייבים תאורה טובה יותר לישיבה ממושכת מול מחשב.