פעמים רבות בחיים אנו עומדים בפני החלטות שישפיעו למשך זמן רב על חיינו. חלקנו מקבלים החלטות כאלו במסגרת עבודה, בעוד אחרים יעשו זאת במסגרת נסיעה לארץ אחרת או מעבר דירה, רכישת מכונית, שיפוץ דירה ועוד. שיפוץ דירה צריך להתקבל מתוך מקום אחראי, שהרי מדובר בדרך חיים חדשה לכל הדעות. לא פעם ולא פעמיים, אווירה מסוימת במקום המגורים משפיעה באופן מסוים על מצב הרוח שלכם ועשוי לעשות אתכם שמחים ומחויכים יותר – כי הרי מה חשוב יותר במקום מגורים מאשר תחושת הנוחות הביתית?

שיפוץ דירה: לא במצבי חירום בלבד

 

אין צורך לחכות לרגע האחרון, כאשר הדירה כבר כמעט מתפרקת, כדי לקבל החלטה לבצע שיפוץ כללי, או חלקי בדירה. ישנם אנשים שמחליטים לבצע שיפוץ רק מפני שהם מעוניינים בעיצוב מודרני ואווירה חדשה. ישנם כאלה המבצעים שיפוצים אחת לתקופה, בכדי שיהיו תמיד בחזית העיצוב הביתי, ולא ישתרכו מאחור. שיפוץ ביתי אין תמיד פירושו בהכרח שיפוץ מעמיק הכולל את תשתית החשמל, האינסטלציה ועוד. פעמים רבות שיפוץ דירה מהווה סדרה של תיקונים קוסמטיים כמו צביעת קירות, סתימת חורים ותיקונים קטנים נוספים.

 

שיפוץ הדירה במצב בו מגיעים אל פי תהום

 

במקרים בהם הבית כבר די הרוס וישנה דרישה לשיפוץ מעמיק ולהחליף חלקים נרחבים מהתשתיות, אזי יש צורך בהתערבותו של קבלן רשום מתמחה בשיפוצים – ועדיף כזה המתמחה בעבודות גבס. בודאי שאין אף חוק ממשלתי המחייב אתכם לבצע שיפוצים רק דרך קבלן שיפוצים, אולם הסתייעות בשירותיו של כזה, לרבות שיפוצניק מומלץ באיזורכם, תעניק לכם ראש שקט.

 

במרכז הארץ, כמו גם בדרומה ובצפונה, עמוסה בקבלני שיפוצים מכל הסוגים והרמות. אתם, כמובן, תרצו לבחור בקבלן שיעשה עבורכם עבודה טובה ומלאה – לא כזה שיחפף וישאיר אתכם עם בעיות בלתי פתורות ועניינים שאינם סגורים בסוף תקופת השיפוץ.

 

זכרו שהימים בהם משפצים את הבית עשויים להיות בלתי-נוחים בעליל – ואי הנוחות עשויה רק לגבור ככל שעומק השיפוץ עולה. ייתכן שיהיה עליכם למצוא דירה חלופית למספר ימים, בה תוכלו לישון, להתקלח ולהשתמש במטבח במידת הצורך. מעבר זמני לדירה אחרת אינו נדיר כל-כך. אם אתם בני-מזל, תוכלו לעבור לדירה של ההורים או לדירה של חברים, שישמחו בוודאי לארח אתכם (אלא אם אתם אנשים ממש מבולגנים).

 

לאחר שתחזרו הביתה, יחכה לכם בית משופץ למשעי, לעילא ולעילא (זאת במידה שביצעתם בחירה נבונה של חברת שיפוצים. במידה שלא – תנחומינו.