המגמות וסוגי הבנייה בשנים האחרונות שינו את פניהם לחלוטין לעומת שנים קודמות ואם בעבר כולם רצו לבנות מבנים חזקים מבטון יצוק, הרי שהיום הכיוון השתנה לחלוטין ועולם הבנייה והשיפוצים מתמקד בבניה קלה.

מהי בניה קלה?

בניה קלה כשמה כן היא – בניה שלא מסתמכת על חומרים כבדים כמו בטון אלא על חומרים עמידים בעלי מסה נמוכה יותר. אנו עדים ליותר ויותר מבנים שמוקמים בשיטה הזו שמקלה הן על חיי הקבלנים והן על הדיירים שכן הבניה הזו היא מהירה יותר מהשיטה המסורתית של הנחת לבני בטון אחת על גביי השנייה מהמסד ועד הטפחות. בבניה הקלה משתמשים בטכניקה מיוחדת של בנייה ובאבני בניין שנקראות "פנלים מבודדים".

פנלים מבודדים-גל העתיד

לפני שנסביר את יתרונותיהם של פנלים מבודדים, נסביר תחילה מהם. פנלים מבודדים הם מעין אבני בניין מיוחדות המורכבות משני רכיבים עיקריים בשתי שכבות: החלק הפנימי של הפנלים המבודדים עשוי מחומר בשם "פוליאוריתן" שידוע ביכולתו ללכוד אוויר בצורה חזקה, מה שהופך אותו למבודד מעולה. השכבה החיצונית של הפנלים המבודדים עשויה אלומיניום שהוא חומר קל מאוד. למרות שהמשקל של אלומיניום הוא אינו גבוה, המתכת הזו היא חזקה במיוחד, מבודדת ועמידה לאורך שנים. השילוב של שני הרכיבים הללו יוצר פנלים מבודדים שהם לב לבה של שיטת הבניה הקלה. יתרונותיהם של הפנלים המבודדים הם רבים מספור וכוללים כאמור יכולת בידוד ברמה הגבוהה ביותר, הגנה מפני נזקי טבע וחילופי עונות וכן בניה מהירה של פרויקטים שונים.

אילו מבנים ניתן להקים בעזרת פנלים מבודדים?

כאמור, מגמת הבניה כיום נוטה בעיקר לכיוון של בניה קלה ושימוש בפנלים מבודדים ולכן ניתן להשתמש בשיטה זו בכל סוג של מבנה או תוספת למבנה קיים. שיטת הבניה הקלה בה משתמשים בפנלים מבודדים היא ידידותית לסביבה, מהירה, יעילה, זולה משמעותית וניתן בעזרתה להקים מבנים מבודדים מרעשי ונזקי הסביבה ולעבוד ולישון בהם בראש שקט, תרתי משמע.