בניית פרגולות מעץ, התקנת דק בחצר הבית, תיקון ובניית גגות רעפים, אלו עבודות שמצריכות התמחות בעבודות עץ. בעוד ניתן למצוא קבלני בניין באזור המרכז שרובם מתמחים בעובודת גמר (צבע, טיח, ריצוף וכו), עבודות עץ דורשות התמחות מיוחדת מאחר ויש צורך בדיוק, אסטטיקה וירידה לפרטים הקטנים. אנו מציעים מגוון התמחויות בתחום בניית פרגולות, הנחת דקים מסוגים שונים (דק אורן, דק איפאה, דק טיק, דק קומרו, דק סינטטי ודק שמיועד להתקנה בבריכות) ובנייה וחידוש של גגות רעפים.

עבודה נכונה עם עץ לבניית דקים ופרגולות מונעת נזקים עתידיים

דקים ופרגולות בנויים מעץ מסוגים שונים. כל סוג מאופיין בתכונות של חוזק, עמידות וכו'. עם זאת, כל הסוגים חשפים בשלב כזה או אחר לשחיקה ונזקים ולכן יש לתחזק את העץ באופן מקצועי.
כאשר אתם בוחרים קבלן שיפוצים במרכז שיבנה לכם פרגולה או שיתקין עבורכם דק בחצר הבית, יש לוודא שהוא משתמש בעץ שעבר חיטוי נגד מזיקים, שאופן ההתקנה מאפשר ניתוק ממקור מים, למשל, התקנה על משטח מוגבה מקרקע רטובה ושהוא משתמש בצבעים ולכה איכותיים שימנעו סדקים ועיוותים בעץ והיו עמידים בפני קרינה.

האם לבחור בדק סינטטי או דק מעץ אמיתי

דק סינטטי זהו בעצם תערובת של פלסטיק ועץ ממוחזר או אפילו פלסטיק דמוי עץ אשר מטרתו להיות עמיד יותר מעץ אך להיראות קרוב ככל שניתן לעץ אמיתי. השיקול העיקרי של לקוחותי במרכז הארץ לפני כל התקנת דק הוא נושא התחזוקה. הרי דק סינטטי יחזיק שנים רבות ללא תחזוקה בעוד דק אמיתי צריך לתחזק, ומצד שני, אין כמו מראה של דק אמיתי בחצר הבית…. דק סינטטי גם זול יותר ויש אפילו האומרים שהבלאי של דק סינטטי גבוה יותר משל דק מעץ אמיתי ולכן כדאי להתקין דק מעץ אמיתי ולתחזק אותו באופן שוטף וכך הוא יחזיק שנים רבות.

החלטתם לבנות פרגולה בגינה או במרפסת? 

פרגולות נולדו כפתרון אסטטי ודקורטיבי ליצירת צל בגינות הבתים ולעיתים אף הגנה מגשם בחורף ובכל עבודת שיפוצים נשקלת האפשרות לבנות פרגולה בנוסף לתהליך השיפוץ. בניית פרגולות דורשת ניסיון והיכרות עם החומר ממנו נבנית הפרגולה. ישנן פרגולות מעץ, פרגולות מאלומיניום, פרגולות מבמבוק ועוד… כאשר הנפוצות ביותר הן הפרגולות העשויות מעץ אמיתי, שהם לא זולות אך מחזיקות מעמד לשנים רבות. בעת התקנת הפרגולה, בעל המקצוע או קבלן השיפוצים שעושה עבורכם את העבודה במרכז, ייעץ לכם לגבי המיקום הנדרש, גובה הפרגולה וכו', בהתאם לגודל הגינה או המרפסת ולפי הכיוון היחסי לשמש. פרגולות באזור המרכז לרוב מותקנות במרפסות בתים ותהליך ההתקנה מהיר יחסית ולא גורם ללכלוך או לצורך לפנות את הדיירים מהבית.

חידוש ותיקון  גגות רעפים

גגות רעפים מונחים על תשתית עץ שעם הזמן נוטה להתבלות מאחר ואלו מושפעים מתנאי לחות קיצוניים, חום קיצוני וכו (כמו כל עץ שנתון למפגעים אלה) ולכן, לעיתים נוצר הצורך לחדש את התשתית או לחזק אותה על מנת לשמור על שלמות הגג. ברוב המקרים אין צורך לפרק את התשתית הקיימת ולהרכיב תשתית עץ חדשה לרעפים, אלא ניתן לחזק את התשתית ולהימנע מהוצאות מיותרות. קבלני שיפוצים רבים במרכז מתמחים בחידוש וחיזוק הגגות ואם קיבלתם המלצה לפרק את הגג, מומלץ לקבל חוות דעת שנייה מקבלן שיפוצים נוסף לפני שמתפתים להוציא כספים שלא לצורך.

חברת מ.קהתי מתמחה בבניית פרגולות, התקנת דקים מעץ ובנייה וחידוש של גגות רעפים. צרו קשר לפרטים נוספים.