השאלה הראשונה שעולה למוחו של כל בעל נכס במרכז שמתכנן שיפוצים היא, כמה יעלה לי לשפץ את הנכס? התשובה לכך היא לא תמיד פשוטה כי לא קל להעריך עלות שיפוצים מראש. עלויות שיפוצים במרכז הן עניין מאוד דינאמי אשר תלוי בגורמים רבים כגון: מקצועיות הקבלן המבצע, איכות החומרים, מבנה הנכס, טיב הנכס ועוד גורמים רבים שצצים רק במהלך השיפוצים עצמן.

למרות שלא ניתן להעריך בצורה מושלמת עלויות שיפוצים במרכז, עקב מאפייני הבניה והגורמים הדינאמיים השונים, כן ניתן לדעת מראש שעלות שיפוץ דירה במרכז יכולה להגיע להוצאות גבוהות ללא פיקוח וחשיבה לטווח ארוך. לכן, חשוב לבצע פעולות בכדי להוזיל עלויות שיפוצים, בין אם זה בהתנהלות מול קבלן שיפוצים במרכז או בין אם זה בהחלטות של בעל הנכס. להלן 9 דרכים להוזיל עלויות שיפוצים במרכז:

  1. שוחחו עם כמה שיותר בעלי מקצוע לפני התחלת השיפוצים. תמיד טוב לקבל עצות מועילות מבעלי מקצוע שונים כגון אדריכלים, מעצבי פנים, קבלני שיפוצים במרכז ועוד. ככל שתדעו יותר על עבודת השיפוצים שלכם וככל שתקבלו יותר מידע מקדים על תחום השיפוצים במרכז, תוכלו להתנהל בצורה נבונה יותר בהכנה לקראת השיפוצים.
  2. קנייה גדלה של חומרי בנייה מאפשרת לכם לקבל הנחה פר יחידה. אם אתם רוכשים את חומרי הבנייה עצמאית ויש לכם אפשרות להעריך, פחות או יותר, מהם צרכי רכישת החומרים שלכם אז אתם יכולים לבצע קנייה גדולה יותר אצל משווק חומרי הבניה. לרוב זה יאפשר לכם לקבל הנחה על המחיר הכולל וזה חסכון מצוין.
  3. תשלום במזומן יכול לסדר לכם הנחה אצל ספקים ובעלי מקצוע. רוב בעלי הנכסים שמבצעים שיפוצים במרכז משלמים לספקים עבור החומרים ולקבלן על עבודתו בצ'קים עתידיים או באשראי כי אין להם את כל סכומי הכסף לשלם בבת אחת את העלויות. אבל אם יש לכם אפשרות לממן חלק מהעלויות במזומן, אתם יכולים בהחלט לבקש הנחה כלשהי שתוזיל עלויות.
  4. העסיקו חברת שיפוצים במרכז ולא מספר שיפוצניקים לעבודות שיפוצים נרחבות בנכסים במרכז. כאשר אתם מעסיקים חברת שיפוצים אתם מקבלים את כל השירותים תחת קורת גג אחד. במקום להעסיק מספר שיפוצניקים שכל אחד מתעסק בתחום שלו, חברת השיפוצים מעסיקה את כל בעלי המקצוע אצלה וזה מאפשר לה גם לחסוך לכם בעלויות וגם לבצע את כל השיפוצים בזמן קצר יותר, מה שגם חוסך עלויות.
  5. תזמנו את השיפוצים שלכם לתקופות שיש פחות עבודות שיפוצים במרכז, תקופות שהביקוש לא גדול ואפשר להעסיק קבלני שיפוצים במרכז בעלות נמוכה יותר. אם תבחרו לשפץ בתקופות של החורף או אחרי החגים תוכלו להוזיל את עלות הקבלן.
  6. רכשו חומרים שמחזיקים לאורך זמן. עץ, מתכת אל חלד וחומרים שמחזיקים הרבה זמן אולי יעלו כרגע טיפה יותר אך בטווח הארוך יחסכו לכם כסף בכך שלא תצרכו לחדש או להחליפם.
  7. תכננו טוב את השיפוצים שלכם והשקיעו קודם כל בחדרים החשובים ביותר בבית (מטבח וחדר אמבטיה), לאחר מכן השקיעו כמה שניתן גם בחדרים אחרים. בנוסף, חשוב תמיד לעשות סדר עדיפויות מה הכי מתאים לכם להשקיע בו. למשל, אם אתם מבלים את רוב הזמן בסלון ולא מבצעים ארוחות משפחתיות בפינת האוכל, אפשר להשקיע יותר בספות לסלון מאשר בשולחן פינת האוכל.
  8. השתמשו רק בקבלנים ובעלי מקצוע מוסמכים. טיב העבודה בתחום השיפוצים מתבסס קודם כל על הניסיון של הקבלן, ולכן, אם אתם מנסים להוזיל עלויות שיפוצים אז אין לכם את הפריבילגיה להעסיק קבלנים לא מנוסים שיבצעו טעויות שיעלו לכם בכסף.
  9. מחשבה שמרנית יותר בנוגע לשיפוצים יכולה ללכת רחוק מאוד מבחינת הוזלת עלויות. חישבו טוב האם אתם באמת רוצים ללכת בגדול על השיפוץ שלכם, האם באמת אתם צריכים 2 כיורים במטבח או האם החלפת הריצוף באמת הכרחית? הרבה אנשים נוטים להשקיע יותר ממה שהם צריכים בשיפוצים.